Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android Kullanıcıları Sevinin! Apple TV Plus Artık Telefonlarınıza Geliyor!

Apple TV Plus, Ted Lasso ve Severance gibi popüler programlara ev sahipliği yapıyor. Bu programlar artık Android telefonlar aracılığıyla daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşabilecek.

Apple TV Plus, Ted

Apple’ın hizmetlerini Android’e getirme zorunluluğu hissetmesi sık rastlanan bir durum değil, bu da bugünkü keşfi özellikle ilginç kılıyor. Görünüşe göre Cupertino firması TV Plus uygulamasını Android telefonlara getirmeyi planlıyor.

İlk olarak Bloomberg tarafından tespit edilen Apple, 25 Mayıs’ta bir Android yazılım mühendisinin hizmetlerini talep eden bir iş ilanı yayınladı. İlana göre, bu mühendis “sofistike bir uygulama tasarlamak ve tasarlamak” için Apple TV uygulama ekibine katılacak.

İlan bunu açıkça söylemiyor, ancak şirketin yayın hizmeti telefon uygulamasının bir Android versiyonunu oluşturmayı planladığını kuvvetle düşündürüyor. Aynı zamanda, teknoloji devinin servisin kullanıcı tabanını büyütmekle ilgilendiğini de gösteriyor.

Apple TV Plus Ekran Görüntüsü

iPhone, ABD’deki en popüler akıllı telefon olsa da, küresel sahnede Android telefonların gerisinde kalıyor. Aslında, dünya çapında 3 milyardan fazla aktif cihaz Google’ın işletim sistemiyle çalışıyor. Dolayısıyla TV Plus’ın Android kullanıcılarına açılması, kullanıcı sayısını büyük ölçüde artırabilir.

Apple, Ted Lasso, Severance ve daha fazlası gibi orijinal programlara para harcayarak TV Plus platformuna büyük yatırım yaptı. Bu nedenle, hizmeti için ne kadar çok göz alabilirse, iş için o kadar iyi olur.

Şirketin uygulamayı diğer üçüncü taraf platformlara getirme geçmişi olduğu için hizmeti genişletmek sürpriz olmamalı. Roku, PlayStation, Xbox, Amazon Fire Stick gibi cihazlarda ve daha fazlasında bulunabilir.

Hatta bu Apple TV Plus’ın Android ile ilk flört edişi de değil zira hizmet Google Chromecast cihazlarında ve Android ile çalışan akıllı televizyonlarda da mevcut. Dolayısıyla Android telefon sahiplerinin de yakında uygulamayı kullanabileceklerini bilmek güzel.