Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Android Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

Android telefonlarda cihazınızdan daha

Android telefonlarda cihazınızdan daha da verim almak için sürüm yükseltme işlemi yapılır. Yapılan yazılım güncellemesi de önemli olduğunu belirtelim. Sürüm yükseltme işlemi güncellemeler ile gerçekleşir. Gelen güncellemeler ile sürümünüzü yükselttiğiniz zaman daha da verim almış olursunuz ve telefonunuz daha da yüksek performansa sahip olur. Eğer sürümünüzü yükseltme işlemini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

 

 

Android Sürüm Yükseltme İşlemi

Sürümünüzü yükseltmek için telefonunuzun cihaz modeline göre güncellemesinin yapılması lazımdır. Otomatik güncelleme yapan cihazlar; Samsung HTC Huawei LG Sony Xperia gibi telefonlardır. Ancak yeni çıkan sürüm cihazınıza gelmiyorsa çözüm olarak cihazınıza yazılım (rom) atmalısınız. Rom atma işlemi yaptıktan sonra istediğiniz uygulamanın sürümünü güncellemiş olursunuz. Cihazınızı internete bağlayın ve Ayarlar kısmına giriş yapın. Ardından cihaz hakkında olan bölüme girin ve yazılım güncellemesine tıklayın. Bu bölümden gelen güncellemelerinizi görebilirsiniz.

Güncelleme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güncelleme işlemi yaparken ilk olarak Wi-Fi’ye bağlı olup olmadığınızı kontrol edin ve ayarlar bölümünde yer alan hakkında bölümüne giriş yaptıktan sonra güncellemenizi kontrol edin. Eğer güncellemeniz varsa şarj seviyeniz en az %50 olmalıdır. Cihazınızın bu şartlara uygunsa güncelleme işlemini uygulayabilirsiniz.

Güncelleme işlemi gerçekleştikten sonra da telefonunuza gelen yeni özellikler cihazınızı daha da güçlendirecektir. Bu işlemi sadece android cihazlarda değil android tabletlerde de kullanabilirsiniz. Eğer cihazınız güncelleme desteklemiyorsa da güncellemeniz yok demektir.

Android işletim sisteminizin en son sürümünü nasıl yükleyeceğinizi öğretir. Androidinizi güncellemenin en kolay yolu onu Wi-Fi’a bağlamak ve güncellemeyi bulmak ve tetiklemek için Ayarlar uygulamasını kullanmaktır ancak bir güncellemeyi zorlamak için Androidinizin üreticisinin masaüstü yazılımını kullanabilirsiniz.

Androidimi nasıl güncellerim ?

Android telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanmak için mevcut en son işletim sistemini indirmelisiniz.

Android’ini güncelleme.

  • 1. Cihazınızın Wi-Fi’ye bağlı olduğundan emin olun.
  • 2. Ayarlar’ı açın .
  • 3. Telefon Hakkında’yı seçin .
  • 4. Güncellemeleri Denetle’ye dokunun .
    Bir güncelleme mevcutsa bir Güncelleme düğmesi görünecektir. Ona dokun.
  • 5. yükleyin.
    İşletim sistemine bağlı olarak Şimdi Yükle Yeniden Başlat ve Yükle veya Sistem Yazılımını Yükle’yi göreceksiniz . Ona dokun. Telefonunuz yeniden başlatılacak.