Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bir telefonun yenilenmiş veya yeni olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Bir akıllı telefon satın

Bir akıllı telefon satın alırken tam olarak ne aldığınızı bilmek zor olabilir. Yeni mi yenilenmiş mi? gibi sorular aklımıza geliyor. Bu nedenle size verilen garanti gibi şeyleri etkileyebileceğinden sizinle ilgili fikir sahibi olmanız gerekir.

Bir iPhone’un yeni veya yenilenmiş olup olmadığı nasıl kontrol edilir?
iPhone’lar ikinci el pazarında oldukça popülerdir çünkü yeni olduklarında yüksek fiyat etiketleriyle gelirler. Apple’dan satın alırken yenilenmiş modeller açıkça işaretlenir (ve bu yüzden biraz daha ucuzlar). Amazon’da Yenilenmiş cihazlar programını arayın çünkü geçmişte başkaları tarafından kullanılmış olan harika bir telefon satın almaktan çekinmezseniz epeyce tasarruf edebilirsiniz. Tasarruf etmek istiyorsanız başka bir seçenek de Amazon Depo’ya göz atmaktır çünkü bu genellikle zarar görmüş kutuları olan yeni telefonlara ve telefonun kendisini etkilemeyen ancak tam fiyattan satılamayacakları anlamına gelen benzer kusurlara sahiptir.

Bir Android telefonun yeni mi yoksa yenilenmiş mi olduğu nasıl anlaşılır?
Süreç Amazon ebay veya başka bir perakendeciye baktığınızda iPhone’larla aynıdır. Pek çok farklı üretici olduğundan yenilenmiş modeller sunup sunmadıklarını görmek için web sitelerini kontrol etmek mantıklı olabilir. Telefonu zaten satın aldıysanız ve gerçekten yeni olup olmadığını merak ettiyseniz emin olmanın kolay bir yolu yoktur. Telefon arama ekranına bir kod girebiliyordunuz ancak bu çoktan beri devre dışı bırakılmış ve size çok az seçenek bırakmış gibi görünüyor. Kutu küçültülmüşse ve koruyucu plastik kapaklar telefonun ve herhangi bir aksesuarın üzerindeyse daha önce kimsenin kullanmadığından emin olabilirsiniz.