Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Call of Duty Game Pass’e mi Geliyor? Microsoft’tan Büyük Değişiklik Sinyalleri!

Yeni Call of Duty Xbox Game Pass’e mi gelecek? Microsoft, Xbox gösterimi için hızlanıyor, Büyük değişikliklerin ipuçları belli oldu.

Yeni Call of Duty

Microsoft 10 Haziran’da gerçekleştireceği Xbox Games Showcase etkinliğini duyurarak gizemli bir “Direct” sunumunun yanı sıra heyecan verici tanıtımlar vaat etti. Söylentiler etkinliğin yaklaşan Call of Duty devam oyunu etrafında şekillenebileceğini gösteriyor.

Microsoft Oyun Satış Stratejisini Tamamen Elden Geçiriyor

Bu haber Microsoft’un daha önce yaptığı duyuruların hemen ardından geldi. Xbox Başkanı Sarah Bond, Temmuz ayında mobil Xbox oyun uygulama mağazasının açılacağını ve bir sonraki Call of Duty oyunu da dahil olmak üzere tüm birinci parti oyunların Game Pass’te ilk gün yayınlanacağını doğruladı.

Bu gelişme, The Wall Street Journal’ın Microsoft’un oyun satış stratejisinde büyük bir revizyona gidileceğini öne süren haberiyle de örtüşüyor. Planın bir sonraki Call of Duty’nin Game Pass’e dahil edilmesini içerdiği ve Activision Blizzard’ın satın alınmasından bu yana Microsoft’un oyun bölümündeki en büyük değişimi işaret ettiği bildiriliyor. Sektördeki uzmanlar bu hamlenin Game Pass abonelik hizmetini güçlendireceğine inanıyor.

Call of Duty Oyunu

The Verge daha önce yaklaşmakta olan Call of Duty’nin (Körfez Savaşı sırasında geçen yeni bir Black Ops oyunu olduğu söyleniyor) Game Pass’e eklenmesiyle ilgili tartışmaları bildirmişti. Bu potansiyel değişikliğe Game Pass fiyat artışı eşlik edebilir.

Microsoft’un stratejisi bazı kuşkularla karşı karşıya. “İçerik yamyamlığı” kavramı, özellikle Game Pass lansman gününde hazır olan yeni birinci parti oyunlarla ilgili endişeleri artırıyor. Xbox yöneticileri Game Pass’in erişilebilirliği artırarak satışları artırdığına inanırken, bazı yayıncılar ikna olmuş değil.

Xbox Game Pass

Microsoft’un aksine, konsol rakibi Sony, özel oyunlarını doğrudan abonelik hizmeti aracılığıyla sunmuyor.

Yaklaşan Xbox Showcase ve Game Pass’te yapılacağı söylenen değişiklikler, Microsoft’un abonelik hizmetine önemli ölçüde odaklanılacağını gösteriyor.

Bunun sektörde büyük bir değişime mi yol açacağı yoksa sadece Microsoft’un mevcut stratejisini mi güçlendireceği henüz belli değil.