Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Google Ultra HDR, OnePlus 12 ve OPPO Find X7 Ultra’da!

Google’ın Ultra HDR formatı OnePlus 12 ve OPPO Find X7 Ultra’ya geliyor. Cihazın hakkında bütün özellikleri ortaya çıktı.

Google'ın Ultra HDR formatı

Son güncelleme ile OPPO Find X7 Ultra, Google’ın Android için Ultra HDR formatına sahip telefonlardan biri haline geldi. Android cihazlar için sunulan Ultra HDR formatı, mobil fotoğrafçılığı tamamen değiştirmeye hazırlanıyor.

Ultra HDR fotoğraflar .jpg formatında saklanıyor. Bunun temel nedeni, fotoğrafların HDR’yi desteklemeyen ekranlarda düzgün bir şekilde görüntülenebilmesini sağlamaktır, bu nedenle SDR görüntüler eski cihazlarda da gösterilecektir. HDR görüntü ise HDR destekli ekranlarda gösterilecektir.

Android’in artık yerel HDR desteğine sahip olmasıyla, HDR fotoğrafların artık SDR olarak işlenmesine gerek kalmadı. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi parlak alanlar daha parlak, gölgeler ise daha koyu görünecek. Ultra HDR formatı, meta verilerinde hem SDR görüntüsünü hem de HDR Kazanç Haritasını içerir.

OPPO Find X7 Ultra Mavi

OnePlus 12 ve OPPO Find X7 Ultra’da Ultra HDR

OPPO Find X7 Ultra için yayınlanan yeni bir güncelleme Ultra HDR desteği getiriyor. PHY110_14.0.1.628(CN01) sürüm numaralı güncelleme 946,26 MB boyutunda.

Bu güncelleme ile OPPO Find X7 Ultra, otomatik, portre ve gece modunda, 12MP veya 25MP çözünürlüklerde çarpıcı Ultra HDR görüntüler yakalayabilir. Bu güncelleme OPPO’nun alt markası OnePlus’a da sunulduğu için OnePlus 12 kullanıcıları için iyi haberler devam ediyor.

Bu, her iki telefonun da artık Ultra HDR fotoğraflar çekebileceği ve görüntüleyebileceği anlamına geliyor. Ancak Ultra HDR formatının şu anda .heic fotoğraflar için desteklenmediğini ve ITHome tarafından paylaşılan ekran görüntülerinin ColorOS’a ait olduğunu belirtmek gerekir. Bu da OPPO’nun Çinli kullanıcılar için sunduğu Android görünümü.