Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Huawei Nova 13, Temmuz’a Ertelendi!

Uzmanlara göre Huawei Nova 13 serisinin lansmanı temmuz ayına ertelendi. Cihazın teknik özelliklerini paylaştık.

Uzmanlara göre Huawei Nova

Huawei’nin Nova 13 serisi akıllı telefonlar üzerinde çalıştığı söyleniyor. Ancak yakında piyasaya sürülmesini bekleyenler, yeni bir sızıntı telefonun piyasaya sürülmesinin ertelenmiş olabileceğini öne sürdüğü için biraz daha beklemek zorunda kalabilir.

Weibo habercisi Beijing Digital Master, Nova 13 serisinin 2024 yılının 3. çeyreğinin başlarında, muhtemelen Temmuz ayında piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Akıllı telefonların daha önce 21 Haziran’da yapılması planlanan Huawei Geliştirici Konferansı (HDC) 2024’te resmiyet kazanması bekleniyordu. Dolayısıyla Temmuz ayında piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

İhbarcı, akıllı telefon hakkında teknik özellikler gibi daha fazla ayrıntı vermedi. Nova 12 serisi de nihayet Aralık 2023’ün sonlarında gelmeden önce benzer gecikme söylentileriyle karşı karşıya kaldı.

Huawei Nova 13 Beyaz

Teknik özelliklere gelince, Nova 13’ün ilk olarak Pura 70 Ultra’da ortaya çıkan ve yakın zamanda piyasaya sürülen Kirin 9010 çipi tarafından desteklenebileceğini duyduk. Bu yonga seti, Kirin 9000’lerden daha iyi performans için hız aşırtılmış çekirdeklere sahip ve 5G bağlantısına sahip olması bekleniyor.

Ekran 1.5K çözünürlüklü bir panele bağlı kalabilir ve çift ön kamera kurulumunu koruyabilir. XMAGE görüntüleme sisteminde de bazı iyileştirmeler görebiliriz. Üst düzey Nova 13 Pro ve Ultra modellerinin yeni bir bazalt kaplamaya sahip olması bekleniyor.

Nova 13 serisi akıllı telefonların iki yönlü Beidou uydu iletişim teknolojisini destekleyeceğine dair söylentiler de var. Bu, kullanıcıların karasal ağ kapsama alanı olmayan bölgelerde bile Beidou uyduları aracılığıyla mesaj gönderip almalarını sağlayacaktır.

Bunun dışında, Huawei Nova 13 serisinin teknik özellikleri hakkında henüz fazla bilgimiz yok.