Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Instagram Hikayesine Çoklu Fotoğraf Ekleme Nasıl Yapılır?

Popüler sosyal medya uygulaması

Popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram yeni özellikleri ile sıkı denetimi ortaya koyuyor. Son günlerde Instagram hakkında gündeme oturan habere göre uygulamada attığımız fotoğrafların beğeni sayısı görünmeyecektir. Bu haber birçok kişiyi sevindirdi fakat beğeni takipçi meraklısı olan kişileri de üzdü.

Bu yazımızda ise Instagram hikayesinde çoklu fotoğraf ekleme işleminin nasıl olacağı konusunda yardımcı olacağız. Instagram tarafından çıkarılan özelliklerden biri de;  hikâye alanında tek bir sayfaya birden fazla fotoğraf koyabiliyorsunuz. Aşağıda vereceğimiz basit adımlar sayesinde Instagram hikayenize birden fazla fotoğraf ekleyebilirsiniz.

  • Instagram hikayenize çoklu fotoğraf eklemek için hikaye alanına geçip fotoğrafı seçin.
  • Ardından fotoğrafı küçültüp elinizle bir köşeye sabitleyin.
  • Menü tuşuna tıklayın ve daha sonra Instagram uygulamasını kapatmadan galerinize geçin.
  • Galerinizden ikinci eklemek istediğiniz fotoğrafı seçin ve üzerine basılı tutarak kopyala seçeneğine tıklayın.
  • Daha sonra Instagram uygulamasına geri gelerek ilk fotoğrafın yan kısmına uzun süre basılı tutun ve yapıştır seçeneğine basın.

Bu adımlar sayesinde ikinci fotoğraf ekleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Daha fazla fotoğraf eklemek istiyorsanız bu adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bir uyarımız olacaktır bu özellik sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda geçerlidir. Android cihazlar için şu an böyle bir özellik yoktur. Telefonun özelliğinden kaynaklı olarak olma ihtimali vardır. Instagram tarafından ilerleyen günlerde bu özellik için güncelleme getirip getirmeyeceğini merakla bekliyoruz.