Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

iOS 17 İşletim Sisteminin, Hangi Android 14 Özelliklerini iPhone’lara Getirmesi Bekleniyor?

.Apple’ın bir sonraki iPhone

.Apple’ın bir sonraki iPhone işletim sisteminin Pazartesi günü duyurulması bekleniyor. Peki iOS 17 işletim sisteminden beklentiler neler? Hangi Android 14 özelliklerini getirmesi bekleniyor?

Apple’ın Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı 2023 Pazartesi günü başlıyor. WWDC etkinliğinde iPhone işletim sisteminin son sürümü olan iOS 17 ile tanışacağız. Küresel pazarda iOS’dan ziyade Android işletim sistemi hüküm sürüyor. Android tüm akıllı telefonların yaklaşık %88’ini temsil ediyor ve iPhone’lar yaklaşık %11 ile onu takip ediyor.

IOS 17 ANDROID 14 İLE YARIŞABİLECEK Mİ?

Apple’ın iOS 17 için neler hazırladığını bilmiyoruz ancak şirketin bazı yeni Android özelliklerini yazılıma dahil etmesi gerektiğini düşünüyoruz.

İşte Apple’ın iOS 17’ye dahil etmesi gerektiğini düşündüğüm yeni Android özellikleri!

IOS 17 ile daha fazla kilit ekranı özelleştirme seçeneği

Kilit ekranı özelleştirme Eylül 2022’de iOS 16 piyasaya sürüldüğünde iPhone’lara gelen en önemli güncellemelerden biriydi. iOS 17 ile Apple’ın Google’ın Android 14’te yaptığı gibi iPhone kullanıcılarına daha fazla özelleştirme seçeneği sunması bekleniyor.

iPhone’unuzun kilit ekranı saatinin yazı tipini ve rengini zaten değiştirebilirsiniz. Ancak Apple’ın kilit ekranındaki kısayolları düzenleme veya kısayollara ekleme yeteneği eklemesi de güzel olurdu. Son olarak kilit ekranına el feneri kısayolunun gelmesi de beklentiler arasında.

AI tarafından oluşturulan duvar kağıtları

Android 14 kullanıcıların özel duvar kağıtları oluşturmasına izin vermek için yapay zekayı kullanacak. İnsanlar duvar kağıdı seçeneği oluşturmak için AI özellikli telefonlarını yönlendirecekler. Apple’ın AI tarafından oluşturulan duvar kağıtlarını iOS 17’de piyasaya sürdüğünü görmek harika olurdu.

Daha fazla emoji duvar kağıdı özelleştirme seçeneği

Google I/O 2023 etkinliğinde belirli Pixel telefonların emoji kullanarak özel duvar kağıtları oluşturmanıza izin vereceğini duyurdu. Ancak bu Android 14’e özel bir durum değildi.

iPhone’unuzda özel bir emoji duvar kağıdı oluşturmak için Ayarlar > Duvar Kağıdı > + Yeni Duvar Kağıdı Ekle’ye gidin. Emoji bölümünün altında bazı hazır emoji duvar kağıtları mevcut. Bunlardan herhangi birine dokunun ve hangi emojinin kullanıldığını arka planın düzenini ve rengini düzenleyebilirsiniz. Ancak en fazla altı emoji seçebilirsiniz.

Apple’ın daha fazla emoji kullanmanıza izin vermesini ve bu duvar kağıtlarını özelleştirmeyi istemez miydiniz? Bunun için iOS 17’de size altıdan fazla düzen seçeneği sunması eğlenceli olurdu.

Sinematik duvar kağıdı

Bazı Pixel telefonlar Android kullanıcılarının sinematik duvar kağıtları oluşturmasına olanak tanır. Bu özellik kişilerin fotoğraf çekmesini ve fotoğrafın belirli öğelerine derinlik efekti vermesini sağlayacak. Efekti uyguladıktan sonra Android cihazınızı hareket ettirebilirsiniz. Ayrıca duvar kağıdı öğeleri de hareket ederek duvar kağıdınızın üç boyutlu görünmesini sağlar. iOS 17 ile bu özellik iPhone modellerine gelmelidir.