Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İOS’ta Telegram’da uygunsuz içeriği engelleme

Apple politikası yetişkinlere uygun

Apple politikası yetişkinlere uygun içerik barındıran uygulamaların App Store’da yayınlanmasını yasakladığından geliştiriciler hizmetlerinde bu tür materyalleri engeller. Telgraf bir istisna değildir.

Ancak herkes son zamanlarda habercinin bazı uygulamalarında “hassas malzemelerin” engellenmesini devre dışı bırakmak için yerleşik bir işlev olduğunu bilmiyor. Bu macOS ve Telegram Desktop 1.9.7 (Windows macOS) için Telegram 5.9.1 ve resmi web sürümü için geçerlidir .

Önemli! Bu işlev yalnızca doğrudan yukarıdaki bağlantılardan veya resmi web sitesinden indirilen Telegram istemcilerinde kullanılabilir; App Store veya Microsoft Store’dan kullanılamaz.

Uygulamanın uygun sürümünü yükledikten veya web sürümüne geçtikten sonra:

“Ayarlar” bölümüne gidin.
Sayfayı aşağı kaydırın (web sürümü) veya “Gizlilik” bölümüne (yerel uygulamalar) gidin ve “Hassas İçeriği Göster” işlevini etkinleştirin.
Uygulamayı yeniden yükleyin.

Ayar iOS çalıştıranlar da dahil olmak üzere tüm bağlı cihazlarla senkronize edilir. Önceden engellenen genel kanallar tekrar kullanılabilir hale gelir tek şey sohbet avatarının yüklenmemesidir.

Ayarı etkinleştirdikten sonra bile yetişkinlere uygun içeriğe sahip kanallar arama yoluyla görüntülenmeyecek gibi görünüyor. Yalnızca önceden abone olan sayfalar açılır veya doğrudan bağlantıya tıklanır.