Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

iPhone 8 Plus’ta Arama ve Mesaj Geçmişi Nasıl Silinir?

ABD merkezli Apple markası

ABD merkezli Apple markası bilişim dünyasına giriş yaptığı ilk andan bu yana devamlı olarak kayda değer işlere imza atıyor. Kaldı ki teknoloji düzeyinde sektörün ivmelenmesini sağlayacak gelişimleri dahi bahsettiğimiz işlere bağlayabiliriz. Zamanla alternatiflerin daralmasına rağmen her zaman farklı yapısı ile öne çıkarak kullanıcıların opsiyonlarını arttırıyor. Böylece ciddi sayılabilecek sayıda kemik kitleye ulaşırken pazardaki rekabetini de Android temelli birçok isme rağmen sürdürüyor. Elbette yakalanılan başarıyı devam ettirmek kalıcı olabilmenin önemli parametrelerinden. Zira kalitenin sürekli geliştirme ilkesini farklı oluşumlar da şiar ediniyor. Neredeyse her yıl 5-10 tane amiral gemiyle tanışıyoruz. Hal böyle olunca en yenisini ve güzelini hazırlayanlar ilgiyi çekebiliyor. iPhone serisi sayesinde belki de dünya genelince milyonlarca kişiyi yakalarken onuncu seneye özel üretim gerçekleştirmeyi de unutmadı tabii ki. Serinin son bulmasından ziyade hem iPhone 8 ve Plus versiyonu çıkarken sonuna X ekledikleri 10. senenin özel ürünü de piyasaya sürüldü. Kısacası Apple adına çok yoğun bir tanıtım sezonunu geride bıraktık diyebiliriz. Geliştirilen cihazlar kadar bunlarla birlikte çalışacak iOS işletim sistemine de gerekli önem verilerek ortaya gerçekten beklentilere değecek biçimde performans konmuş denebilir. İşlemlerin hız ve kolaylık kazanması biraz da kullanıcın hareketlerine bağlı. Güvenlik donma ve benzeri sorunlardan ziyade alıştığınızda kombinasyonları iyi uyguladığınızda sıkıntısız biçimde hızlıca keyfini sürebileceksiniz. Özellikle iPhone 8 Plus özelinde bazı kişiler arama geçmişi ve mesaj geçmişi silme temizleme konularını dillendiriyor. Biz de konuya el atarak söylenilenleri kısa süre içinde halledebilmenin yolunu anlatıyoruz.

Alışveriş seçeneklerine bakıldığında insanların yoğun biçimde teknolojik ürünlere ilgi gösterdiği gözleniyor. İstatistiklerde de net şekilde yansıtılırken elbette detaylarını özelliklerin düşündüğümüzde gerçekleşmesi kimseyi şaşırtmıyor. Çünkü eski dönemlerde bazılarımızın masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda dahi gerçekleştirirken zorlanacağı işlevleri akıllı telefonları kullanarak saniyelere indirgemiş durumdayız. Muhtelif amaçlar ve nedenler ile satın alanlar olsa da genel manada aklınıza gelebilecek her noktada standartların üstündeler. Endüstriyel sektörün getirdiği üst seviye gelişmişlikten söz etsek de birçoğumuzun telefon almasının altında yatan ana gerekçe mesaj ve çağrı. Mesaj göndererek iletişimimizi sağlarken çağrı yapmak karşımızdaki ile direkt ses yolunu seçerek iletişime geçmek hayatımızın vazgeçilmezdi. Dolayısıyla ifade etmeye çalıştığımız basit özellikleri bile sağlıklı bir biçimde yerine getiren cihazlar önemli ölçüde insanın dikkatini çekebiliyor. iPhone 8 Plus da elbette 2017’de tanıtılan ve her talebe yanıt verebilen yapılardan. Yoğun arama ve mesaj trafiği olanlar ise bunları ara sıra temizlemek istiyorlar. İşlemlerin adımları değişse de yine de oldukça kolay yollarla temizlenebiliyor. iPhone 8 Plus arama geçmişi ve mesaj geçmişi nasıl silinir yönünde sizler de soruyorsanız cevabı hemen aşağıda.

iphone-8-plus-arama-mesaj-gecmisi-silme

iPhone 8 Plus Arama Geçmişi ve Mesaj Geçmişi Silmek

Arama geçmişi çağrı kayıtları veya adına ne diyorsanız teker teker de silebilirsiniz tamamını da silebilirsiniz. Ancak mesajlardan sadece tek tek seçerek kurtulabilirsiniz.

Mesajları silmek için mesajlar uygulamasını açtıysanız sol üstten Düzenle ifadesine tıklayıp silmeyi tercih ettiğiniz mesajların üzerine dokunun. Sağ alt taraftan da Sil’e basın.

Arama kayıtlarını temizleme işlemini için de telefon uygulamasını açın. Son Aramalar sekmesine ulaştıktan sonra sağ üstten Düzenle’ye tıklayıp soldaki tire işaretini kullanın.