Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

iPhone Mesajları Tut Özelliği Nedir?

Bu yazımızda sizlere iPhone

Bu yazımızda sizlere iPhone mesajları tut özelliğinin ne olduğu konusunda bilgi vereceğiz. iPhone cihazınızda bulunan bu özelliği nerede kullanacağınız ve ne işe yaradığını merak edebilirsiniz.

iOS işletim sisteminde güncellemeler ile beraber gelen özellikler arasında ‘mesajları tut’ özelliği de eklendi. Mesajları tut alanına gitmek istiyorsanız Ayarlar Mesajlar Mesajları tut adımlarını takip ederek ulaşabilirsiniz. Bu ayarların içinde 30 gün 1 yıl sonsuza dek seçenekleri yer alacaktır.


Size gelen mesajları belirli bir süre ardından silmediğinizde bu mesajların gittikçe çoğaldığını fark edeceksiniz. Bu durum zamanlar mesajlar telefonda yer kalacağı için iOS mesajları tut özelliği sayesinde mesajlarınız tutulur ve belirlediğiniz süre içerisinde kendiliğinden silinir. Mesajları tut özelliği sayesinde sms kısa mesajları silinerek birikmesinin önüne geçilecektir. Ancak sonsuza dek seçeneğini seçerseniz siz silmediğiniz sürece mesajların hep kalacaktır. Bu duruma da mesajları tut özelliği denilmektedir.