Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mobil Twitter’da Konum Nasıl Kapatılır?

İnsanlar reelden fazla sanalda

İnsanlar reelden fazla sanalda zaman geçirmeye başladılar. Yüksek performans sağlayan donanımlarla donatılmış üst düzey grafik seçenekleriyle ve memnun edici kaliteyle sunulan teknolojik cihazlar herkesi cezbedince ister istemez ortaya böyle bir görüntü çıkıyor. Geçmişte aktivitelerde etkinliklerde binlerce insan bir araya gelirken şimdilerde sosyal medya ağı adını verdiğimiz milyonlarca hatta milyarlarca kişinin bulunduğu platformlar sosyalleşmenin adresi oldu. Her geçen gün bir yenisi daha yayın hayatına başlarken sektörün devleri kadar varlık gösteremeyenlerin kar marjı elde edemeyenlerin sayısı hiç de az değil. Zira kullanıcılar ilk girdikleri ve herkesin yoğunlukla kullandığı yerlerden de vazgeçmek istemiyor. Halihazırda birkaç site adresini saydığımızda aslında internetin tamamını da saymış oluyoruz. Eğer konu sohbet tanışma iletişim kullanıcıların geneline ulaşmak ise bahsettiğimiz yerler işinizi görecektir. Her ne kadar birkaç tane olduklarını söylesek de kendi aralarında çekişme rekabet de bulunuyor. Örneğin Facebook bu tarz alemlerin öncüsü olurken kullanıcı sayısı konusunda da bayrağı taşıyor. Lakin arkasından gelen Twitter ve benzeri oluşumlar da bazı kesimlerin daha çok hoşuna gidiyor. Daha sayılabilecek çokça nedenden dolayı yöneticiler geliştiricilerle işbirliği yaparak insanların sevebileceği tarzda yenilikler güncellemeler iyileştirmeler yapmak istiyorlar. Mesela paylaşım yaparken fiziksel konum bildirme seçeneği de uzun zamandır aktif. Twitter üzerinden tweet paylaştığınız taktirde konum belirtirseniz sonrasındaki paylaşımlarınızda da yine otomatik şekilde konumunuz belirtilecektir.

Aslında konuyu şirketlerin platformlarını geliştirmek adına bireylerin sevebileceği geliştirmelere getirdiğimizde kesinlikle Facebook’tan da bahsetmeliyiz. Sadece bir site olarak değil firma olarak. Çünkü Instagram’la beraber WhatsApp’ı da kanatları altına alınca geniş bir kitleye sahip olmuştu. Devamlı şekilde piyasa analizleri sonucunda gelişme gösteren çıkış yapan oluşumları satın alma harekatında bulunuyordu. Ancak amaçlarına Snapchat’in politikası uymayınca satın alamadılar. Dolayısıyla buradaki kişilerin de ilgisini çekebilmek adına neredeyse yazılımdaki tüm özellikleri tüm ürünlerine entegre ettiler. Bugün WhatsApp’ta Instagram’da story dediğimiz hikaye paylaşımları yapılıyor. Periscope benzeri canlı yayın seçenekleri de yine Insta ve Face’e yüklendi. Özgünlük ve duruş noktasındaysa Twitter kendisine özgü yapısıyla kemik kitlesinden taktir görüyor. Her ne kadar minör iyileştirmeler birbirine benzese de majör çapta değişikleri orjinal değilse çoğu zaman yapmıyor. Minörlerden birisi de söylediğimiz konum. Peki Twitter’da konum belirttiyseniz ve sonrasında kapatmak istiyorsanız nasıl kapatılır?

Twitter’ın Otomatik Mobil Konum Özelliğini Kapatmak

Kullanıcılarının işini kolaylaştırmak adına yazılımcılar seçilen özelliğin tekrarlanabilmesi adına ekstra işlem gerektirmeden otomatikleştiriyor. Böylece ifade ettiğimiz Twitter otomatik konum paylaşma özelliği de devreye girebiliyor. Fakat bazılarımız her zaman yerlerini bildirmek istemeyebilir. Bu durumda da yapmamız gereken mobil konum kapatma işlemlerini yerine getirmek.

Konum paylaşımı kapatmak için mobil uygulama içerisinde Tweet atarken alt taraftaki konumu ifade eden simgeye tıklayın. Önceki Tweet’lerinizdeki yerleriniz sıralanacak. Seçili şekildeki yeri tik işaretini kaldırarak kapatabilirsiniz.

android-twitter-konum-kapatma

Kalıcı bir şekilde kapatmayı isteyenler de Android cihazınızın Ayarlar bölümünden Uygulamalar Twitter İzinler ve Konum adresine girmeliler. Eğer açıksa kapatarak problemi kökünden halledebilirler. iOS işletim sistemindekiler de Ayarlar – Twitter – Konum – Asla diyerek çözümü bulabilirler.

ios-twitter-konum-kapatmak