Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Nvidia Hisseleri Alt Üst Etti! Apple Üçüncülüğe Geriledi Nvidia 2. Oldu!

Nvidia, kendisinden beklenmeyen bir performans gösterdi ve hisseleri alt üst etti! Apple’ı geride bırakarak en değerli ikinci hisse oldu.

Nvidia, kendisinden beklenmeyen bir

Yapay zeka ve sektördeki diğer değişimler, Nvidia’nın işine yaradı! Şirketin bu yıl 40 milyar dolar satış yapma beklentisi, hisselerinde ciddi yükselmelere neden oldu.

Toplam piyasada rekor kırarak en değerli ikinci hisse konumuna geldi. Apple’ı arka sıraya alan firma, iddialı bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Son 2 Yılda En Çok Kazandıran Hisse!

Son iki yıldır özellikle hisselerinde dalgalanmalar yaşayan Nvidia, en çok kazandıran hisse konumunda yer alıyor. Geçen hafta 1100 $ bandında hisse satışı gerçekleşiyordu. Toplam pazar değeri ise 2.7 trilyon dolara ulaştı.

Bu hafta hisse fiyatlarında 1200$’a varan bir artış gözlemlendi. Kısa sürede yaşanan bu artış piyasadaki en değerli ikinci hisse konumuna gelmesine neden oldu.

Nvidia Hisse Fiyatları

Rekor Kırdı 3 Trilyon Doları Geçti

Daha önce hisse değerleri en fazla 2.7 trilyon $ olan firmanın ilk defa toplam market değeri 3 trilyon $’ı aştı!

Hal böyle olunca firmaya olan talep ve dikkat de giderek arttı. Var olan bu artış firmanın ‘en pahalı yonga şirketi’ haline gelmesine neden oldu.

Çok fark olmasa da Apple’ı geçen firmanın, önünde yani birincilik koltuğunda Microsoft yer alıyor. Microsoft ile arasında 3.15 trilyon $ fark var.

Kaynak: Haber Merkezi