Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

USB Type-C’nin Avantajları

Son zamanlarda USB Type-C

Son zamanlarda USB Type-C adıyla ya da USB-C adıyla karşımıza çıkan bu standart ürün sayesinde ver alışverişi video çıkış desteği ve daha birçok şeyi yapmamıza olanak sağlayan bu ürün akıllı telefonlarda tabletlerde giyilebilir aksesuarlarda bilgisayarlarda ve diğer pek çok elektronik üründe yerini almaya devam ediyor.
Bizde size bu yazımızda hayatımızı kolaylaştıran bu ürünün avantajlarını anlatacağız.

Hızlı Veri Aktarımı
Boyutu GB’lara dayanan videolarınız filmleriniz fotoğraflarınız veya belgeleriniz var ise bilgisayarda bluetooth ile saatlerce veri aktarımı yapmayıp USB ile kolay ve hızlı bir şekilde veri aktarımı yapabilirsiniz.

Hızlı Şarj
Sadece hızlı veri aktarımı ile kalmayıp aynı zamanda hızlı şarjı da beraberinde getiren bu USB Type C daha birçok özelliği barındırıyor. Pahalı olan bu ürüne sahip değilseniz bile USB portu üzerinden cihazınızı şarj ettiğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Tek Portla Çoklu Bağlantı
HDMI VGA USB Type-A microUSB Ethernet kısacası bildiğiniz tüm bağlantı noktalarını doğrudan kullanamasanız da tek bir port ile TV’ye bağlanabilir veri aktarımı yapabilir ve şarj etme özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Yeni İnce Ve Hafif Bilgisayarlar
Günümüzde çıkan birçok yeni bilgisayara baktığımızda giriş yerleri USB Type-C’den oluşuyor. Bu tasarım haliyle dikkat çekiyor. Daha ince ve hafif tasarımıyla her açıdan kolaylık sağlayan cihazlar aygıt girişli olunca ince tasarım nerde kaldı o zaman? sorusunu da beraberinde getiriyor.

Bilmeniz gerekiyor ki USB Type-C USB Type A kadar yaygın olmadığı için mutlaka bir adaptör edinmeniz gerekiyor. Sizlere tavsiyemiz USB Type-C OTG USB Type-C HDMI USB Type-C to USB USB Type-C to Micro USB USB Type-C to Lightning ve daha sayamadığımız birçok adaptörü birleştiren ”hub adapter”ü satın alabilirsiniz.