Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

WhatsApp CEO’su Will Cathcart, Reklam Planlarını Yalanladı

WhatsApp yöneticisi, uygulamada reklamlara yer verilmeye başlanacağı hakkında ortaya atılan haberlere cevap verdi.

WhatsApp yöneticisi, uygulamada reklamlara

WhatsApp’ın CEO’su Will Cathcart Meta’nın sahibi olduğu şirketin anlık mesajlaşma uygulamasında reklam görüntüleme olanaklarını araştırdığına dair çıkan haberleri yalanladı. Financial Times tarafından bildirilen habere göre Meta içinde bazı ekipler sohbet sayfasındaki kişilerle birlikte reklam gösterilip gösterilmeyeceğini tartışıyordu.

Cathcart Twitter hesabından yaptığı açıklamada böyle bir planın olmadığını belirtti ve şirketin bu konuda herhangi bir test veya çalışma yapmadığını vurguladı. WhatsApp kuruluşundan bu yana ve Meta (o zamanlar Facebook) tarafından satın alındıktan sonra bile reklamsız bir uygulama olarak biliniyordu.

Meta’nın WhatsApp Business’ı kullanarak gelir elde etmeye başlamasıyla birlikte bu platform işletmelere müşterileriyle bağlantı kurma ve pazarlama fırsatları sunuyor. Ancak reklam gösterme planları kullanıcılar arasında endişelere yol açtı ve üst yönetim düzeyinde tartışma konusu oldu.

Meta’nın diğer büyük satın alması olan Instagram uzun süredir reklam faaliyetlerini sürdürüyor ve kullanıcılara resimler videolar ve diğer içerikler aracılığıyla reklamlar sunuyor. Ancak WhatsApp’ın reklamsız bir çizgiyi sürdürmekte kararlı olduğu belirtiliyor.

Bu gelişmeler Meta’nın sahip olduğu platformlar üzerindeki reklam stratejilerini ve kullanıcı deneyimini şekillendirmeye yönelik nasıl bir yol izleyeceğini yakından izleyenler için önemli bir konu haline geldi. WhatsApp kullanıcı deneyimini koruma konusundaki kararlılığını sürdürüyor ve reklam planlarına ilişkin herhangi bir adım atmamayı tercih ediyor.