Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

WhatsApp’ta Telefon Numaranızı Gizleme

Milyonlarca kullanıcının kullanmış olduğu

Milyonlarca kullanıcının kullanmış olduğu WhatsApp bazı durumlarda kişilerin gerçek numarasının diğer kişiler tarafından görülmesi rahatsız edici olabilir. WhatsApp diğer kişilerin görmemesi için numaranızı gizleme özelliğini kullanabilirsiniz. Peki nasıl yapılıyor. İşte detaylar…

Tüm dünyanın kullanmış olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp platformuna telefon numarası ile kayıt oluyoruz. Ancak uygulamayı aktif ettikten sonra kişiler telefon numarasınız gizleyerek kayıt olunup olunmadığı hakkında bilgi arıyor.

WhatsApp’ı kullanmak için kayıt olma sırasında telefon numarası giriyoruz ve bu numaraya bir onay kodu geliyor. Kayıt işlemlerinden sonra ise rehberinizdeki kişiler bu uygulamadan sizi bulabilir ve sohbet için mesaj atabilir. Sizlerde telefon numaranızı gizlemek isterseniz eğer uygulama menüsünden “numara değiştir” diyerek telefon numaranızı gerçek numaranız ile değiştirebilirsiniz.

WhatsApp’ta buna ek olarak sahte telefon numarası ile giriş yapmanız mümkün.

Örnek olarak hazır kart bir numara alın ve WhatsApp’a o numara ile kayıt olduktan sonra kartı çıkartarak o numara ile daima gizli bir şekilde WhatsApp’ı kullanabilirsiniz. Ancak bunun yanında WhatsApp’ta numaramı gizle gibi bir seçenek yer almıyor.