Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Wordpress şifresini phpMyAdmin ile değiştirme!

Wordpress şifresi PhpMyAdmin ile

Wordpress şifresi PhpMyAdmin ile nasıl değiştirilir? Bugün sizlere unutulan ve mail hatırlamadığımız bir çok sebepten dolayı Wordpress paneline giremediğimiz zamanlarda admin şifresini phpmyadmin üzerinden değiştirmeyi anlatacağız.

İlk olarak Wordpress şifremizi sıfırlamak için cPanel yada diğer panellere giriş yapın. Giriş yaparken istenilen giriş şifrelerini host sağlayıcınız size mail yada telefon yada panel üzerinden iletmiştir.

Cpanel yada diğer panellere giriş yaptıktan sonra PhpmyAdmin yazısına tıklayın. Ardından phpmyadmin paneli karşınıza çıkacaktır. Buradan Wordpress’in kurulu olduğu veritabanını soldan seçelim yani tıklayalım.

Daha sonra karşımıza table tablolar çıkacaktır. Tablolarda Wp_User kısmına gelelim. Genelde ıd numarası 1 olan kişi admindir. Yada admin ismindeki kullanıcıyı düzenle diyin.

Ardından password alanına şifreyi yazın ve sol kısımdan işlevden MD5 i seçip kaydedin. Eğer md5 seçmeden devam ederseniz şifre çalışmayacaktır. MD5 çeviri yada oluşturucu Google üzerinden aratıp şifre oluşturup bu alana yazmanız yeterli olacaktır.