Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni M4 iPad Pro Parçalandı! Dahili Değişiklikler ve Isı Dağıtımı Tasarımı Ortaya Çıktı!

Telefon tamir gurusu yeni M4 iPad Pro’yu parçalıyor, dahili değişiklikleri ve benzersiz ısı dağıtımı tasarımını ortaya çıkarıyor.

Telefon tamir gurusu yeni

YouTuber Phone Repair Guru kısa bir süre önce YouTube kanalında yeni 13 inç M4 iPad Pro’yu parçalarına ayırarak iç tasarımına bir bakış sundu. Bu parçalara ayırma işlemi, Apple’ın önceki modele kıyasla ısı dağılımında yaklaşık %20’lik bir iyileşme sağlayan yeni iPad Pro’yu duyurmasının ardından gerçekleşti.

Apple bu başarıyı elde etmek için kasanın içine grafit bir termal film yerleştirdi ve arka logoyu akıllıca bakır bir malzeme ile değiştirdi, her ikisi de sökme videosunda onaylandığı gibi ısı yönetimine yardımcı oldu.

Önceki Modele Kıyasla Isı Dağılımında Neredeyse %20’lik Bir İyileşme Söz Konusu

Dikkat çeken bir diğer değişiklik ise ön kamera ve Face ID modülünün yerinin değiştirilmesi. Bu bileşenler, yeni Apple Pencil Pro’nun manyetik bağlantı noktasıyla aynı hizaya gelecek şekilde sağ kenara kaydırıldı. Sökme işlemi, yeni iPad Pro’nun dahili mıknatıs diziliminde yapılan ayarlamaları da ortaya çıkardı.

M4 iPad Pro

Genel iç tasarım büyük ölçüde önceki nesle benzemekle birlikte, video M4 çipini barındıran merkezi mantık kartı, kullanıcı dostu çekme tırnaklarına sahip 10209mAh pil ve dörtlü hoparlör kurulumu gibi temel bileşenlere daha yakından bakılmasını sağlıyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü resmi lansmanı yapılan yeni iPad Pro, M4 çipin yanı sıra OLED ekrana ve daha şık, daha hafif bir gövde tasarımına sahip.